Úvod / Školní jídelna / Aktuality

Školní jídelna – informace

Vedoucí školní jídelny:  Petra Hladíková
Telefon: 739 332 862, E-mail: gastro@zsbos9.cz
Bankovní spojení: 73 00 18 02 87 / 0100

úřední hodiny: po - pá  10:00 - 12:00

Od 14.7.2023 do 20.8.2023 probíhá čerpání řádné dovolené a přípravy na nový školní rok. E-maily budou zpracovávány od 21.8.2023.  Vedoucí školní jídelny na všechny e-maily odpoví postupně během týdne. 

Úřední hodiny ŠJ budou od 21.8.2023 do 1.9.2023 od 9:00 do 14:00. V tuto dobu je možné fyzicky cokoliv ohledně školního stravování vyřešit přímo v kanceláři s vedoucí ŠJ.

 

Informace pro nové strávníky jsou uvedeny níže.

 

Vážení rodiče,
píšeme Vám, abychom vás informovali o změnách ve školní jídelně, které probíhají nyní v době letních prázdnin. Jak víte, na konci školního roku odešla z pozice vedoucí školní jídelny paní Hana Klusáková. Bohužel dosud nenastoupila na její míto nová spaní vedoucí. Chci vás ujistit, že tyto změny neovlivní administrativní záležitosti, ani kvalitu stravy, kterou vaši děti dostávají. Komunikaci s vámi bude zajišťovat paní Petra Hladíková, která pracuje v naší jídelně již šestým rokem na pozici hlavní kuchařky a s administrativními záležitostmi pomohou také paní ekonomka a hospodářka.
Co se týče plateb a online účtu na stránce www.strava.cz. Pro stávající strávníky nebude jejich účet zablokován a budete moci s ním pracovat dle svých potřeb. Platby stravného se provádí bezhotovostně na číslo úču ŠJ 7300180287/0100 s přiděleným variabilním symbolem. V mimořádných případech je možná platba v hotovosti. Noví strávníci si zakoupí čip v hodnotě 123,- Kč v hotovosti v kanceláři školní jídelny. Ceny se pro letošní rok zatím nemění (uvidíme dle vývoje cen potravin během roku), tabulka cen obědů je aktualizována a zveřejněna na webových stránkách. Po provedení platby dojde k automatickému přihlášení obědů či obědů a svačin na zaplacené období v systému. První den, kdy bude již školní jídelna připravovat oběd, bude pondělí 4. září 2023 a první svačinku bude připravovat od středy 6. září 2023. Vše si případně upravte dle vašich preferencí v portále strava. Tímto zajistíme, že vše zůstane nastaveno stejně jako v minulém školním roce, a všechny vaše předchozí preference a volby budou zachovány.
Věřím, že co nejdříve bude tým školní jídelny v plném počtu a že situace se nijak nedotkne stravování vašich dětí. Zatím však budeme vařit bezvýběrový jídelníček. Naším cílem je však i nadále udržet standart, na který jste zvyklí. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit.
Děkujeme vám za vaši podporu, spolupráci i pochopení
S pozdravem
Lenka Špačková, ředitelka školy
Petra Hladíková, vedoucí kuchařka

 

Informace pro nové strávníky

Postupujte dle předaných informací z třídních schůzek předaných prostřednictvím paní zástupkyně.

 

 

Odhlášky (přihlášky) provádějte přes portál www.strava.cz  nebo piště do e-mailu, popřípadě telefonním hovorem. Formou sms odhlášky, přihlášky či informace nejsou přijímány!!!! Změnu lze provést nejpozději jeden stravný den předem do 12 hodin (př. na pondělí v pátek do 12:00 hodin, na středu v úterý do 12 hodin).

Školní jídelna vaří v úterý a ve čtvrtek na výběr ze dvou jídel. První úterý či čtvrtek je bezvýběrový a taktéž pokud dni výběrovému předchází den volna. Strávníci ve školní den mají každý den na výběr ze tří nápojů slazený či ochucený nápoj (čaj, džus, voda s ovocem - nápoj dle jídelníčku), čisté mléko a vodu. 

Školní jídelna je zapojena do celorepublikového projektu “Zdravá školní jídelna”, který zaštítil Státní zdravotní ústav.