Úvod / Škola / Ze života školy / ŘÍM – historicko-geografická exkurze

ŘÍM – historicko-geografická exkurze

Koncem září jsme vyjeli po delší době do zahraničí - naše cesta vedla do Itálie. Cílem bylo především navštívit hlavní město Řím a jeho nejznámější památky - Koloseum, Forum Romanum, Palatinum, Kapitol, Benátské náměstí, Národní památník krále Viktora Emanuela II., Lateránskou baziliku a Baziliku sv. Klementa, kde je pochován sv. Cyril. Vydali jsme také kousek dál k Neapoli do Pompejí, které byly zničeny obrovským výbuchem sopky Vesuv, kterou jsme zde měli na dohled. Poslední den jsme navštívili ve Vatikánu Baziliku sv. Petra, dále Andělský hrad a most, Navonské náměstí - nejkrásnější náměstí v Římě, kde stával římský stadion, Pantheon – vrcholné dílo římského antického umění, Fontanu di Trevi – nejmonumentálnější barokní fontánu v Římě a Španělské schody. Ubytováni jsme byli v přímořském letovisku Ostia. Po celou dobu nám přálo počasí, tak jsme se i mohli vykoupat v moři a relaxovat na pláži.

Fotogalerie